NFT چيست و کاربرد آن چگونه است؟

سه شنبه 24 اسفند 1400
10:57
بدهکارِ عشق

NFT چيست و کاربرد آن چگونه است؟

نزديک به دو سال است که واژه NFT در سايت‌هاي خبري و مقالات بازارهاي مالي نيز به چشم مي‌خورد. بسياري از هنرمندان و توليد کنندگان محتوا در تلاش بوده‌اند که محصولات خود را در قالب اين پديده به فروش برسانند.

اما سوالي که پيش مي‌آيد اين است که، NFT چيست و چه کاربردي دارد؟

در اين بخش از ايران متا به تمامي اين سوالات پاسخ داده خواهد شد.

NFT چيست؟

s1_pw8l.jpg

ان اف تي مخفف عبارت Non Fungible Token است. واژه توکن کاربردهاي متفاوتي دارد ولي در اينجا به معني يک سند اعتباري الکترونيکي است. اين سند اعتباري الکترونيکي نشان دهنده يک مقدار مشخص از يک واحد قابل معامله است. واحد قابل معامله مي‌تواند ريال، دلار، يورو و يا ارزهاي ديجيتالي باشد.

اين سندها در شبکه‌اي به نام بلاک چين ذخيره مي‌شوند. وظيفه بلاک چين اين است که نشان دهنده مالک اصلي کالا چه کسي بوده و بعد به ترتيب به چه کساني فروخته شده است.

فرض کنيد شما اثري را به کمک فتومونتاژ در فتوشاپ خلق کرده‌ايد و بخواهيد آن را به فروش برسانيد. هر شخص مي‌تواند يک کپي از آن را دانلود کند و هيچ حق مالکيتي به شما پرداخت نکند. شما مي‌توانيد اثر خود را به يک NFT تبديل کنيد. حتي با از بين رفتن کالاي فيزيکي خود اثر در قالب NFT از بين نمي‌رود. در حقيقت ان اف تي، به دارايي ديجيتالي گفته مي‌شود که قابل جمع کردن باشد. اين دارايي ديجيتال نيز ارزش خود را به صورت نوعي از رمز حفظ مي‌کند. همان گونه که يک تابلو فرش و يا اثر هنري ارزش خود را حفظ مي‌کند و نوعي سرمايه‌گذاري به حساب مي‌آيد.

غيرقابل معاوضه بودن در NFT به چه معنا است

ممکن است اين سوال براي شما پيش آمده باشد که غيرقابل معاوضه به چه معنا است؟

در حقيقت ان اف تي را نمي‌توان مانند اسکانس به طور مستقيم رد و بدل کرد. چرا که هيچ 2 NFT مشابه يکديگر نيستند. براي درک بهتر اين موضوع بليت کنسرت را در نظر بگيريد؛ در يک کنسرت هيچ دو بليتي شبيه به يکديگر نيست و منحصر به فرد است.

با توجه به توضيحات بالا مي‌توان به اين توکن و تفاوت آن با ساير رمز ارزها پي برد. ان اف تي‌ها انواع مختلفي دارند و به عبارت ديگر نوعي کالاي کلکسيوني به شمار مي‌آيند.

کاربرد NFT

Nft ها از سال ???? وجود داشته‌اند، اما امروزه شهرت بسيار زيادي پيدا کرده‌اند. ازجمله دلايل محبوبيت اين توکن اين است که در حال تبديل شدن به يک روش محبوب براي خريد و فروش آثار هنري ديجيتال نيز هستند.

جالب است بدانيد از نوامبر سال ???? تاکنون ??? ميليون دلار براي NFT هزينه شده است. ان اف تي به کاربر اجازه مي‌دهد اطلاعات خود را در اثر موردنظر ثبت کند، به صورتي که اين مالکيت اثبات شده و ديگر قابل تغيير نيست. در واقع ارزش اين اثر با هويت صاحب آن گره خورده است.

از ديگر کاربردهاي آن مي‌توان به استفاده در دنياي بازي‌ها اشاره کرد. به اين صورت که با کمک توکن‌هاي nft آيتم‌هاي مختلف در بازي را خريد و فروش کرد.

فروش کشتي ديجيتالي

فردي با پرداخت 149 اتريوم معادل با 650 هزار دلار، کشتي تفريحي بادباني غير واقعي و مجازي را در پلتفرم متاورس خريداري کرد.

نکته جالب اين است که هرگز نمي‌تواند به صورت فيزيکي پا در آن بگذارد. اين کشتي تنها جزو دارايي‌هاي ديجيتالي NFT محسوب مي‌شود.

در آخر اگر به دنياي ارز ديجيتال، متاورس و NFT علاقه‌مند هستيد پيشنهاد مي‌کنيم به وبسايت ايران متا مراجعه کنيد. در ايران متا ما اخبار روز متاورس و ارزهاي ديجيتال را مورد بررسي قرار مي‌دهيم و از هيچ خبر جديدي در اين حوزه بي‌اطلاع نخواهيد ماند.


برچسب ها: NFT , چیست , و , کاربرد , آن , چگونه , است؟ ,
[ بازدید : 57 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

تکنیک های مذاکره با ماکان آریا پارسا

شنبه 21 اسفند 1400
8:21
بدهکارِ عشق

تکنیک های مذاکره با ماکان آریا پارسا

ماکان آريا پارسا در پاسخ به اين سوال كه مشكلات و دغدغه هاي كارآفرينان ايراني چيست، خاطرنشان كرد: يكي از مهم ترين دغدغه هاي كشورمان در خصوص كارآفريني، بحث تحريم هاي داخلي است. وی گفت: ما دو نوع تحریم داریم که یکی تحریم های خارجی و تحریم های داخلی است که تحریم های خارجی شامل تحریم های سختی است که کشورهای خارجی بر ما تحمیل می کنند. اما مشکل اصلی در حوزه کارآفرینی در ایران تحریم های داخلی است.

یکی از بزرگترین و چالش برانگیزترین مشکلاتی که بسیاری از کارآفرینان ایرانی با آن مواجه هستند، بحث تامین مالی است. زیرا کارآفرین برای اجرا و اجرای ایده های خود به منابع مالی نیاز دارد. در ایران بانک ها تنها منبعی هستند که بیشتر مردم به آن مراجعه می کنند. اما بانک ها نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان نیز بدترین سرمایه گذاران هستند. بنابراین وجود صندوق های سرمایه گذاری برای کمک به بسیاری از کارآفرینان بسیار ضروری و حیاتی است. کمبود بودجه در اکوسیستم کارآفرینی ایران مانع از اجرای بسیاری از ایده ها می شود و همه دستگاه ها و نهادهای اجرایی کشور باید برای خروج از این بن بست چاره اندیشی کنند.

نکته بعدی در خصوص چالش های کارآفرینان ایرانی عدم علاقه به مقوله پارک های علم و فناوری و انکوباتورها است. به عنوان مثال در ایران فردی که وارد پارک های علم و فناوری می شود توسط افرادی تربیت می شود که معمولاً استاد دانشگاه هستند و تجربه جدی در زمینه کارآفرینی ندارند. افرادی که تنها از طریق آموزش های نظری در این زمینه موفق می شوند و هیچ دستاورد عملی در زمینه کارآفرینی ندارند و نیاز به تجربه عملی زیادی دارند چگونه می توانند به دیگران آموزش دهند؟ بنابراین بهتر است کارآفرینان با تجربه مسئولیت آموزش کارآفرینان را بر عهده بگیرند.

کارآفرینی در ایران در سال های اخیر گاه مورد بی توجهی و بی توجهی مسئولان قرار گرفته است و در همین راستا بسیاری از کارآفرینان از این موضوع گلایه داشته اند.

ماکان آريا پارسا در ادامه اين گفتگو ضمن برشمردن برخي مشكلات ديگر كارآفرينان ايراني گفت: متاسفانه در جامعه ما به شدت احساس غيبت دانشگاه نسل پنجم يا دانشگاه كارآفرين داريم. دانشگاه های ما کاری جز ارائه مدرک به دانشجویان نمی کنند و نمی توانند دانشجویان را به سمت بازار کار هدایت کنند.

نائب رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان غیردولتی خارجی استان اصفهان با بیان اینکه طرح آمایش سرزمین در کشور ما اتفاق نمی افتد، گفت: در حال حاضر طرح آمایش سرزمین در کشور ما اتفاق نمی افتد. یعنی در حال حاضر رشته هایی را آموزش می دهیم که در جامعه به آن نیازی نداریم و رشته هایی را که واقعاً نیاز داریم آموزش نمی دهیم. موضوع آمایش سرزمین موضوعی است که در دانشگاه نسل پنجم یعنی دانشگاه کارآفرینی باید جدی گرفته شود.

کارآفرینی در ایران در سال های اخیر گاه مورد بی توجهی و بی توجهی مسئولان قرار گرفته است و در همین راستا بسیاری از کارآفرینان از این موضوع گلایه داشته اند. دکتر ماکان آریا پارسا یکی از کارآفرینان ایرانی است که اخیرا در مصاحبه ای به این موضوع واکنش نشان داده است.

ترس های کارآفرینی در ایران اثر ماکان آریا پارسا

یعنی عدم همکاری ارگان ها و نهادهای داخلی با تاجر ایرانی برای انجام عملیات. مثلاً اگر کارآفرین نیاز به تسهیلات یا وام بانکی داشته باشد، انواع مشکلات و موانع بر سر راه کارآفرین قرار می گیرد که به تدریج کارآفرین را دلسرد می کند و انگیزه لازم برای کار را از او سلب می کند. از طرفی ممکن است برخی با دعوا و روابط به راحتی بر همان موانع غلبه کنند و به راحتی موفق به گرفتن وام شوند. بنابراین موضوع اصلی همیشه جریمه های داخلی برای کارآفرین است. نکته دوم در بحث مشکلات پیش روی کارآفرینان ایرانی این است که گاهی کارآفرینی با ایجاد اشتغال اشتباه گرفته می شود و از این نظر موضوع به هم ریخته می شود.

دکتر ماکان آریا پارسا در تشریح تفاوت کارآفرینی و ایجاد اشتغال گفت: ایجاد فرصت شغلی در جامعه وظیفه یک کارآفرین نیست و این نیست که نیروی کار را اداره کند. حتی ممکن است یک کارآفرین مخالف استخدام باشد. وی در یک مثال توضیح داد که پس از راه اندازی استارتاپ اسنپ، بسیاری از آژانس های تاکسی تلفنی ورشکست شدند، زیرا این استارتاپ شرایط استثنایی را هم برای رانندگان و هم برای مسافران فراهم کرد و از سوی دیگر با وجود تعطیلی بسیاری از آژانس های تاکسی تلفنی، شغل های زیادی ایجاد کرد. . برای مردم.

Place Arya Parsa در آخرین مطلبی که به دغدغه های کارآفرینی اشاره کرد گفت: ما در کشورمان به اصطلاح الگو نداریم. این بدان معناست که ما نمی دانیم یا نمی دانیم اگر قرار است کارآفرین باشیم از کجا شروع کنیم. بهتر است تجار و رهبران در این زمینه احساس مسئولیت کنند، آموزش دهند، سفرهای علمی به کشورهای دیگر برپا کنند. سنت کشورهای پیشرو در این زمینه. به عنوان مثال صنعت فولاد زمانی چنین سفرهای علمی به کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و آلمان داشت و مهندسان ایرانی از برخی فناوری ها تقلید کردند که باعث درخشش زیادی در صنعت فولاد کشور شد. اما در حال حاضر نبود این مزیت ها باعث کندی توسعه و کارآفرینی کشور شده است. بحث الگوسازی در حوزه کارآفرینی جدی گرفته نمی شود. جایگاه آریا پارسا می گوید بهترین نوع کارآفرینی که کشورهای بزرگ دنیا مانند چین به دنبال آن هستند، کارآفرینی مترقی نیست، بلکه دنبال کارآفرینی است. چون کارآفرینی پیشرفته است


[ بازدید : 61 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

نکات انتخاب دوربين مداربسته براي کارگاه ساختماني

چهارشنبه 18 اسفند 1400
19:46
بدهکارِ عشق

نکات انتخاب دوربين مداربسته براي کارگاه ساختماني

نصب دوربين مداربسته در کارگاه ساختماني مي تواند امنيت بي نظيري در مقابل جرم، سرقت و خرابکاري ايجاد کرده و امنيت کارگران را بالا ببرد. دوربين مدار بسته در اين مکان ها نه تنها باعث صرفه جويي در هزينه هاي کمپاني مي شوند بلکه موفقيت يک پروژه را هم تضمين مي کند. استفاده از دوربين مداربسته مدرن به لطف نوآوري ها و تکنولوژي هاي جديد، بسيار مقرون به صرفه است.
کارگاه هاي ساختماني معمولا داراي تجهيزات، ماشين آلات و مصالح گران قيمتي هستند که نياز به مراقبت شبانه روزي دارند. علاوه بر اين، براي هر پروژه ساختماني مهم است که کارگران وظايف خود را انجام داده و امنيت لازم را داشته باشند.

اغلب ميليون ها و شايد چندين ميليارد تومان در يک پروژه ساخت و ساز سرمايه گذاري شده باشد بنابراين نتيجه موفقيت آميز آن بسيار مهم است. در ادامه در مورد دوربين هاي مداربسته مدرن و مزايايي که براي کارگاه هاي ساختماني به همراه دارند خواهيم پرداخت.

دوربين هاي مداربسته کارگاه ساختماني چيست؟

دوربين هاي امنيتي کارگاه هاي ساختماني براي نظارت بر کارگاه هاي فعال و ضبط فعاليت هاي روزانه نصب و مورد استفاده قرار مي گيرند. اين دوربين ها مي توانند ويديوهايي با رزولوشن بالا را به يک مرکز کنترل امنيتي داخل يا خارج کارگاه مخابره کنند. به همين دليل نصب اين دوربين ها يک سرمايه گذاري فوق العاده جهت تضمين انجام مداوم عمليات روزانه در کارگاه است.

دوربين مداربسته تحت شبکه برخلاف نوع آنالوگ، به راحتي نصب، نگهداري و استفاده مي شود. وجود اين دوربين ها اثبات کرده است که نه تنها مي توانند مجرمان و خرابکاري را از محل ساخت و ساز دور نگه دارند بلکه مي توانند باعث شوند کارگرها بهتر کار کنند چون مي دانند در حين انجام وظايف روزانه، نظارت(دوربين مداربسته کارخانه) مي شوند.

اغلب ميليون ها و شايد چندين ميليارد تومان در يک پروژه ساخت و ساز سرمايه گذاري شده باشد بنابراين نتيجه موفقيت آميز آن بسيار مهم است که تنها با نصب يک دوربين مداربسته اين مسئله امکان پذير مي شود .

نصب دوربين مداربسته در کارگاه ساختماني

در دهه هاي گذشته، دوربين هاي مداربسته آنالوگ به سختي نصب مي شد چون آنها به يک مدار نياز داشتند. افزودن دوربين هاي جديد به سيستم هم چالش برانگيز بود و نياز به سيم کشي جديد براي هر دوربين داشت. دوربين هاي آنالوگ در سال هاي گذشته محدوديت کيفيت در تصاوير توليدي خود هم داشتند.

دوربين هاي مداربسته جديد براي کارگاه‌ هاي ساختماني مي توانند موضوعات امنيتي مختلفي که ممکن است در مکان وجود داشته باشد را پوشش دهند. معمولا ارزيابي امنيتي کارگاه بايد پيش از نصب دوربين انجام شود تا بتوان نقاط آسيب پذير را شناسايي کرد. پس از تعيين نقاط نصب دوربين ها و نوع دوربين مورد نياز، مي توان به راحتي آنها را نصب کرد.

دوربين هاي امنيتي با توجه به طيف گسترده اي از کارکردها و توانايي هاي جديد، داراي انواع مختلفي بوده که هر کدام مي توانند در مکان خاصي مفيد واقع شوند. برخي از مدل هاي داراي قابليت ديد در شب هستند که مي توانند تصاوير واضحي را حتي در تاريک ترين محيط يا در شب توليد کنند. مدل ها ديگر به گونه اي طراحي شده اند که وقتي حرکتي را شناسايي کنند فعال شده و بلافاصله پرسنل مسئول را با هشدار آگاه مي کنند.

شناسايي نيازهاي امنيتي يک کارگاه ساختماني بسيار مهم است و بايد يک طرح امنيتي قوي براي آن تهيه کرد. انتخاب بهترين نوع و مدل از دوربين هاي مداربسته تضمين مي کند که مکان در برابر وقوع جرم ايمن بوده و کارگران مشغول در کارگاه از ايمني کافي برخوردار هستند و وظايف خود را انجام مي دهند.

مزاياي نصب دوربين مداربسته در کارگاه ساختماني

همانطور که در بالا گفته شد، نصب دوربين مداربسته در کارگاه ساختماني مي تواند مزاياي بي نظيري براي آن محل ايجاد کند. برخي از اين مزايا آشکار بوده و برخي ديگر کاملا منحصر به فرد هستند و موقعيت هاي جديدي براي محافظت از کارگاه و کارگران فراهم مي کنند. نصب دوربين مداربسته در کارگاه ساختماني داراي مزاياي زير است.

دور نگه داشتن سارقان و خرابکاران

شايد يکي از مهم ترين مزايايي که دوربين هاي مداربسته براي يک کارگاه ساختماني دارند، توانايي آنها در جلوگيري از وقوع جرم است. چون هميشه ثابت شده است که مجرمان آسيب پذيرترين و ساده ترين مکان ها را هدف قرار مي دهند. اين موضوع در مورد خرابکارها هم صدق مي کند.

وجود دوربين هاي مداربسته در کارگاه ساختماني مي تواند به عنوان يک عامل بازدارنده قدرتمند عمل کرده و مجرمان نمي توانند به هدف خود برسند. اگر دوربين مداربسته در محل نصب شده باشد، طبق بررسي ها ?? درصد از مجرمان مکان ديگري را انتخاب مي کنند و همين يعني قدرت بازدارندگي دوربين هاي امنيتي.

نظارت مداوم

دوربين هاي مداربسته مدرن به کاربران توانايي انتخاب نحوه و زمان شروع ضبط ويديو را مي دهند. مي توان دوربين هاي تحت شبکه را به گونه اي تنظيم کرد که بيست و چهار ساعت شبانه روز به ضبط تصاوير مشغول بوده و آنها را به يک دستگاه ذخيره يا فضاي ابري ارسال کند. اگر مي خواهيد در فضاي ذخيره صرفه جويي کنيد، مي توانيد آنها را به گونه اي تنظيم کنيد که تنها وقتي حرکتي را شناسايي کردند فعال شده و شروع به ضبط کنند. اين قابليت به کاربران امکان تغيير تنظيمات دوربين ها را بر اساس محيط مي دهد و مي توانند بيشترين پوشش دهي را در زمان نياز داشته باشند.

ايجاد شواهد مفيد از مسئوليت و وقوع جرم

نصب دوربين هاي مداربسته در کارگاه ساختماني مي تواند شواهد مفيدي را از وقوع جرم يا حادثه ارائه دهد. اين ويديوها در آينده مي توانند در شناسايي افراد خاطي و مجرم کمک کرده و راه اجراي قانون و تعقيب مجرمان را هموارتر سازد. با استفاده از اين شواهد مي توان اموال به سرقت رفته را بازگرداند و در عين حال از وقوع جرم توسط ساير مجرمان جلوگيري کرد.

به دنبال وقوع يک حادثه در کارگاه، ويديوهاي با کيفيت (مانند دوربين مداربسته ? مگاپيکسل) مي توانند به کمک شرکت هاي بيمه آمده تا شرايط پيرامون حادثه را بررسي و ميزان مسئوليت را مشخص کنند. محافظت از کارگاه در برابر پرونده هاي جعلي و بدهي ها، يکي از جنبه هاي مهم براي تضمين موفقيت يک پروژه ساختماني است.

تطبيق دوربين ها يا پيشرفت پروژه

کارگاه هاي ساختماني دائما در حال تغيير و تکميل شدن هستند و هم زمان با اين تغييرات، نقاط آسيب پذير از لحاظ امنيتي هم تغيير مي کند. خوشبختانه دوربين هاي مدرن مي توانند به راحتي از نصب درآمده و دوباره در محل جديدي نصب شوند تا پوشش کامل بر محيط ايجاد شود. مهم نيست محيط کارگاه ساختماني چگونه باشد، دوربين هاي مداربسته جديد (دوربين مداربسته صنعتي) مي توانند پوشش همه جانبه و روشي قدرتمند و محافظتي در برابر جرم ارائه دهند.

نتيجه گيري

استفاده از دوربين هاي مداربسته در کارگاه هاي ساختماني مي تواند امنيت آن کارگاه را به ارمغان بياورد . در اين مقاله به مواردي همچون کنترل حفظ ايمني و امنيت کارگران و افرادي که در کارگاه حضور دارند و يا پيشگيري از وقوع سرقت و خرابکاري توسط دوربين مداربسته اشاره شد .
شايان ذکر است در صورت وقوع سرقت و يا خرابکاري، از طريق تصاوير ضبط شده توسط دوربين هاي مداربسته مي توان جرم را پيگيري نمود تا افراد خرابکار و مجرم شناسايي شوند .

https://www.pedicure.com/activity/p/444039/

https://www.bloglovin.com/@seomypassion12/10324095

https://telegra.ph/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A2%D8%A8-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DA%A9-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%86-02-06

https://reda.sa/activity/p/925007/


[ بازدید : 49 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

همه چیز درباره ماکان آریا پارسا

شنبه 7 اسفند 1400
8:46
بدهکارِ عشق

همه چیز درباره ماکان آریا پارسا

ماکان آریا پارسا متولد 1365 در شهر اصفهان و فارغ التحصیل دکتری کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی است. وی از برجسته‌ترین مشاوران کشور در حوزهٔ مدیریت، ارتباطات، بازاریابی و منابع انسانی بوده و ترجمه و تألیف کتاب‌های مختلف به ویژه در حوزه بازاریابی و فروش، توسعه فردی و سازمانی از افتخارات ایشان در کمک به توسعه جامعه علمی کشور است. دکتر ماکان آریا پارسا به واسطه فعالیت در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، فناوری اطلاعات و کارآفرینی موفق به دریافت لوح سپاس از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و اتحادیه‌های مختلف شده است. علاوه بر این، اجرای طرح آموزش ده هزار دفتر ICT روستایی با همکاری معاونت محترم رئیس جمهور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شرکت ملی پست را در کارنامه خود دارد.

سوابق تحصیلی و آموزشی:

 • دارنده گواهینامه مدیریت کیفیت ISO 9001:2000 ازDNV هلند
 • آشنایی کامل با کامپیوتر و اینترنت و نرم افزارهای آماری
 • دکتری کارآفرینی، گرایش آموزش عالی ، دانشگاه آزاد اسلامی
 • کارشناسی ارشد، رشته مدیریت MBA ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
 • مسلط به زبان انگلیسی در سطح مطلوب (خواندن ، نوشتن و صحبت کردن)
 • دارنده گواهینامه دوره آموزش عالی حقوق تجارت و داوری
 • کارشناسی ارشد، رشته مدیریت MBA ، دانشگاه Steinbeis Berlin آلمان
 • کارشناسی مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی
 • دارنده گواهینامه مدیریت کسب و کارMBA و DBA مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

سوابق علمی و پژوهشی

 • تالیف و ترجمه بیش از 20 عنوان کتاب در حیطه روانشناسی، مدیریت و کارآفرینی
 • کسب عنوان دانشجویی برتر از دانشگاه آزاد اسلامی
 • تسلط به زبان انگلیسی با نمره 107تافل
 • ارائه بیش از 50 مقاله در ژورنال های داخلی و بین المللی
 • بیش از 15 سال تدریس دوره های مدیریت، منابع انسانی و کارآفرینی

سوابق اجرایی

 1. مدیر عامل و رییس هیات مدیره مرکز توسعه و آموزش های مجازی پارس از آبان 1388 تا کنون
 2. مدیر موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
 3. مشاور مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در حوزه فضای کسب و کار
 4. مشاور مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت در حوزه ی کارآفرینی اصناف و فضای مجازی کسب و کار
 5. عضو هیات امنا کانون کارآفرینی استان اصفهان
 6. عضو انجمن صنفی کاریابی های بین المللی استان اصفهان
 7. مجری طرح آموزش ده هزار دفترICT روستایی در زمینه گردشگری با همکاری وزارت ارتباطات، سازمان میراث فرهنگی گردشگی و صنایع دستی و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران
 8. مدیر آموزش و دبیر سمینار تخصصی تشریفات با حضور دکتر بیدارمغز

 1. مدیر آموزشگاه فنی حرفه ای آزاد پارس
 2. مدیر مرکز آموزش های مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی پارس پندار نهاد
 3. مدیر کاریابی غیردولتی (الکترونیکی) کارجویان پارسی نهاد
 4. مدیر کاریابی غیردولتی خارجی دادگران حق و عدالت
 5. مدیر عامل موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت
 6. دارای پروانه کسب خدمات نصب و راه اندازی نرم افزار از وزارت صنعت، معدن و تجارت
 7. رییس انتشارات پارسیان دانش پندار
 8. مدیر مرکز مشاوره و خدمات کارافرینی کارآفرینان پارسی نهاد
 9. مدیر مرکز شماره 3 جهاد دانشگاهی اصفهان از آذر 1387 لغایت اردیبهشت 1388
 10. نائب رئیس، انجمن صنفی کارفرمائی کاریابیهای غیردولتی خارجی استان اصفهان
 11. دارای پروانه کسب دفتر مشاوره املاک از اتاق اصناف مرکز استان اصفهان
 12. رییس موسسه نشر دیجیتال پارسیان دانش پندار علم گستر
 13. دبیر سازمان مردم نهاد سفیران نشاط و تندرستی
 14. مدیر دفتر کاریابی و مشاوره شغلی غیردولتی داخلی کاریابان پارسی نهاد مهر
 15. صاحب امتیازه و مدیر مسئول نشریه این هفته
 16. رییس کنسرسیوم ارزیابی و اعتبارسنجی شرکت ها (کاوش)
 17. رییس کمیته ی اجرایی سمینار تخصصی مهندسی حرفه ای (با حضور نمایندگان مجلس، پروفسور دوامی و نایب رئیس خانه صنعت و معدن ایران، رییس جاد دانشگاهی واحد اصفهان و …)
 18. مدیر اجرایی سمینار تخصصی ارگونومی با حضور صنعتگران و اساتید دانشگاه
 19. مدیر کمیته اجرایی سمینار تخصصی خوردگی صنعتی توسط مهندس زمانی، مکان: دانشگاه اصفهان
 20. ریاست چندین پنل تخصصی در دانشگاه های مختلف شهر اصفهان
 21. مدیر پروژه تعیین بازار هدف در بازاریابی و فروش محصولات اسنوا
 22. مدیر پروژه طراحی تبلیغات محصولات اسنوا
 23. پیاده سازی سیستم های مدیریت کیفیت در شرکت مهندسی پدید آوران راهیاب
 24. بهینه سازی خط تولید شرکت صنعتی نفت ابزار

مشاوره دستگاه های دولتی :

  1. مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در زمینه حفظ و ایجاد اشتغال در بخش غیردولتی در چهارچوب برنامه های توسعه کشور در طرح های آزمایش و توسعه عمران اصفهان
  2. مشاور صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در زمینه کارآفرینی اصناف و فضای مجازی کسب و کار
  3. مشاور مدیرکل اداره ی ورزش و جوانان استان اصفهان در حوزه ی کارآفرینی و کسب و کار

سوابق تدریس:

 • تدریس ارتباطات و مهارت های زندگی در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان (5 سال )
 • تدریس حقوق تجارت و کسب و کار در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان (5 سال )
 • تدریس در موسسه آموزش عالی نجف آباد و المهدی اصفهان ( غیر انتفاعی – غیر دولتی )
 • فنون فروش و مذاکره در مرکز شماره 3 جهاد دانشگاهی واحد اصفهان
 • ارتباط موثر در مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت خانه صنعت و معدن ایران
 • تبلیغات خلاق در مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت خانه صنعت و معدن ایران
 • تدریس دوره های “25 راز موفقیت
 • تدریس دوره های “تسخیر قلب مشتری
 • اصول و مبانی مدیریت کسب و کار در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان (5 سال )

تالیفات:

 • اسپکیولند، رابین (1389)، فراتر از استراتژی ( نقش مدیران در پیاده سازی موفقیت آمیز استراتژی )، مترجم: ماکان آریا پارسا،نقش مانا ، شابک :978-964-7418-84-3
 • کریس روی کرافت ویویس (1392)، تویی که ذهن برنده ای ، مترجم ماکان آریا پارسا، شهید فهمیده، شابک : 978-964-218-129-2
 • دیوید مکرینی، آریا پارسا،ماکان، (1399)توهم باهوشی 2، شابک978-622-7296-24-2، پارسیان دانش پندار
 • جان کرمر، آریا پارسا،ماکان، (1399)هنر شناخت مردم، شابک 978-622-99-712-1-5، پارسیان دانش پندار
 • آریا پارسا، ماکان، (1399)به کانادا خوش آمدید، شابک 978-622-7016-55-0، پارسیان دانش پندار
 • آریا پارسا، ماکان، (1399)مدیریت رفتارسازمانی پیشرفته، شابک 978-622-78-96-97-6، پارسیان دانش پندار
 • آریا پارسا، ماکان، (1399)بازاریابی ویژه MBA، شابک 178-622-6512-59-6، پارسیان دانش پندار
 • پیتر ارس ، جورج ترک، (1392) ، رازهای بازاریابی قدرتمند ، مترجم ماکان آریا پارسا، شهید فهمیده، شابک : 987-964-218-128-5
 • آریا پارسا ماکان، روابط فرد و سازمان، پارسیان دانش پندار، شابک 978-622-6512-54-1
 • آلن و بارابرا پیس، (1395)، آسایش در آرامش، مترجم ماکان آریا پارسا، خاموش، شابک : 978-600-95-874-2-1
 • اندرسون، تونی،(1395) بازاریابی گوریلی، مترجم ماکان آریا پارسا، خاموش، شابک : 978-600-04-6597-1
 • رابینز،آنتونی ، (1396)، استوار، مترجم ماکان آریا پارسا، نقش مانا، شابک : 978-600-5956-52-8
 • آریا پارسا ماکان ، (1396)، بازاریابی نوگرا، نصوح، شابک : 978-600-5088-56-4
 • آریا پارسا ماکان ، (1396)، ناگفته های تاریخ تفکرات مدیریت، نصوح، شابک : 978-600-5088-58-8
 • هیزلداین،سایمون ،(1398) مذاکره با دستان خالی ،مترجم ماکان آریا پارسا،پارسیان دانش پندار،شابک:978-99712-0-8
 • آریا پارسا ماکان ، (1397)بازاریابی وکسب وکار اسلامی، پارسیان دانش پندار،شابک:978-622-99614-1-4
 • آریا پارسا ماکان، مدیریت کسب و کار نوین،پارسیان دانش پندار، شابک 978-622-6512-58-9
 • آکس جاش، آریا پارسا، ماکان، (1399)رژیم کتوژنیک، شابک 978-622-7016-18-5، پارسیان دانش پندار
 • آریا پارسا، ماکان، (1399)سیاحت و مهاجرت تحصیلی و شغلی از دیدگاه اسلام، شابک 978-622-7016-45-01، پارسیان دانش پندار
 • دیوید مکرینی، آریا پارسا،ماکان، (1399)توهم باهوشی 1، شابک 978-622-7296-00-6، پارسیان دانش پندار

سخنرانی‌ها، همایش‌ها و کنفرانس‌ها داخلی و بین المللی

 • سخنران در سمینار ارتباطات موفق دانشگاه آزاد خمینی شهر اردیبهشت 1389
 • سخنران در سمینار تویی که ذهن برنده ای در دانشگاه اصفهان ، اردیبهشت 1389
 • سخنران در سمینار تخصصی فنگ شویی و چیدمان ، خرداد 1389
 • سخنران در سمینار بررسی مخاطرات و آفات پوشاک ، مرداد 1389
 • سخنرانی و معرفی کتاب فراتر از استراتژی ، منطقه آزاد کیش ، مهر 1389
 • سخنران در سمینار تخصصی روانشناسی فروش و بازاریابی با همکاری شرکت فکر برتر ، 1 بهمن 1389
 • سخنرانی در سمینار روان شناسی فروش ، بهمن 1389 ، هتل آسمان
 • سخنرانی سمینار زبان های خارجه ، اسفند 1389 ، دانشگاه صنعتی اصفهان
 • سخنرانی در سمینار تخصصی تشریفات 1394
 • حمایت علمی و معنوی از همایش توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر سال 1395
 • حمایت علمی و معنوی از همایش اقتصاد مقاومتی سال 1395 شرکت در همایش اقتصاد مقاومتی
 • سخنرانی در سمینار “ 25 راز موفقیت ” دانشگاه صنعتی اصفهان
 • سخنرانی در سمینار “مهندسی ارتباطات موثر” دانشگاه اصفهان
 • سخنرانی در اولین همایش بین المللی نقش اثربخش بانوان در برندهای پایدار در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما ، آذر ماه 1396
 • سخنران و برگزارکننده اولین اجلاس ملی کارآفرینی و مدیریت کشور -اسفند 1396
 • سخنران و برگزارکننده دومین اجلاس ملی کارآفرینی و مدیریت کشور -اسفند 1397
 • سخنران و برگزارکننده سمینار بزرگ امید (فرصت های کسب و کار و اشتغال برای جوانان) -اردیبهشت 1398
 • سخنران و برگزارکننده ی جشنواره اوقات فراغت سال 1398 با همکاری اداره ورزش و جوانان استان اصفهان
 • سخنرانی در همایش ورزش، شهروندان و مدیریت شهری – خرداد 1400
 • سخنران و برگزار کننده سومین اجلاس ملی مدیریت و کارآفرینی کشور – تیر1400
 • سخنرانی در سمینار هواپیمایی جمهوری اسلامی ( هما)
 • سخنرانی در اولین رویداد کارافرینی و توسعه کسب و کار با موضوع : فرصت های کار افرینی در محیط دانشگاه (در اتاق بازرگانی اصفهان برای دانشجویان دانشگاه آزاد نجف آباد)
 • سخنرانی با محوریت کارآفرینی در آموزشگاه فنی و حرفه ای دختران سبزوار ، 1396

 1. Leadership & Management (Leading & Managing of sale)
 2. Challenge of change
 3. Communicating Negotiation & Sale Management
 4. The Creative Versatility of Press Advertising
 5. Leadership & Heroes the Challenge of Business
 6. Internal Auditor training course
 7. The Creative versatility of press Advertising
 8. 6The world management forum
 9. Second word management forum2010
 10. The second world advertising forum
 11. Sales & marketing psychology
 12. Pars Development center of Electronic Training Courses

افتخارات:

 • دریافت کننده تندیس ملی رعایت حقوق مصرف کننده در چهارسال پیاپی
 • تندیس طلایی ملـی رعـایت حقوق مصرف کنندگان وزارت صنعت،معدن و تجارت ایران سال 1399
 • تندیس نقره ای رعایت حقوق مصرف کنندگان وزارت صنعت معدن و تجارت ایران سال 1398
 • گـواهینامه ملـی رعـایت حقوق مصرف کنندگان وزارت صنعت ، معدن و تجارت ایران سال 1397
 • گـواهینامه ملـی رعـایت حقوق مصرف کنندگان وزارت صنعت ، معدن و تجارت ایران سال 1396
 • تقدیرنامه از طرف دکتر ایرج موفق، ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، سال 1399
 • تقدیرنامه از طرف دکتر عباس تابش، معاون وزیر و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، سال 1399
 • تقدیرنامه ازطرف جناب آقای مهندس حمیدرضاصفائیان مدیریت امور شعب بانک رفاه کارگران استان اصفهان، سال 1399
 • تقدیرنامه چهارمین جشنواره فروش رایانه و تجهیزات دیجیتال
 • تقدیرنامه ازطرف جناب آقای مهندس سید محسن سجاد مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان
 • تقدیرنامه ازطرف جناب آقای ناصر اطرج خزانه دار و عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف اصفهان
 • تقدیرنامه ازطرف جناب آقای دکتر عباس رضایی استاندار و رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان
 • تقدیرنامه ازطرف جناب آقای محمد علی احمدی رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان اصفهان
 • تندیس سپاس شرکت در دومین سمینار روانشناسی فروش و بازاریابی
 • گواهی شرکت در سمینار (استراتژی های تحول و موفقیت مدیریت سازمانی) از دانشگاه آزاد اسلامی
 • تقدیرنامه های سخنرانی (25 راز موفقیت) از دانشگاه صنعتی اصفهان
 • لوح سپاس سخنرانی ( تویی که ذهن برنده ای ) از دانشگاه آزاد اسلامی
 • تقدیرنامه از طرف اکبر امامی، رئیس اتحادیه عکاسان استان اصفهان
 • سپاسنامه حضور در همایش اقتصاد مقاومتی دانشگاه اصفهان
 • تقدیرنامه آموزش الکترونیکی به شیوه نوین به عنوان دستاورد برگزیده در سومین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مورد تایید معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
 • لوح سپاس از سازمان فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری
 • لوح سپاس دستیابی به جایگاه مقام اول علم و فناوری از دانشگاه پیام نور اصفهان
 • تقدیرنامه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) جهت برگزاری سمینار “بازاریابی ویژه شرکت های هواپیمایی کم هزینه
 • تقدیرنامه از اتحادیه صنف پوشاک
 • تقدیرنامه از بانک صادرات ایران
 • لوح سپاس از دانشگاه پیام نور اصفهان
 • تندیس سپاس دستاورد برگزیده از سومین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور
 • تندیس سپاس نخستین سمینار فنگ شویی و چیدمان منزل
 • تندیس افتخار چهارمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال
 • تقدیرنامه دومین ستاد بزرگداشت روز جهانی گردشگری
 • تقدیرنامه ازطرف جناب آقای مهندس ایوب درویشی معاون توسعه و مدیریت و منابع استانداری استان اصفهان، سال 1399
 • تقدیرنامه ازطرف جناب آقای حسین سیستانی فرماندار اصفهان، سال 1399
 • تقدیرنامه ازطرف جناب آقای حسین باقری مدیریت اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، سال 1399
 • تقدیرنامه ازطرف جناب آقای مهندس محمود فرمانی مدیر کل سازمان استاندارد استان اصفهان، سال 1399
 • تقدیرنامه ازطرف جناب آقای دکتر سید حسن قاضی عسکر، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، سال 1399
 • تقدیرنامه از جناب آقای داود بحیرایی شهردار شهر بهارستان سال 1399
 • انتخاب به عنوان مدیر برتر فناوری اطلاعات کشور در سال 1396
 • اخذ لوح سپاس منتخب پژوهشی و دانشجوی برتر از دانشگاه آزاد اسلامی
 • تندیس همایش نگره های نوین آموزش در مهندسی حرفه ای از مرکز آموزش های تخصصی خانه صنعت و معدن ایران
 • تقدیرنامه حضور در همایش، سومین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور
 • تقدیرنامه حضور در همایش، چهارمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور
 • تندیس سپاس سخنرانی ( مهندسی ارتباطات موثر ) دانشگاه اصفهان
 • تقدیرنامه از طرف علیرضا نصر اصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان
 • تقدیرنامه ازطرف حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، معاون دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی
 • تقدیرنامه ازطرف جناب آقای جواد محمدی فشارکی مدیریت نظارت و بازرسی اتاق اصناف اصفهان
 • انتخاب مدیر مجموعه به عنوان مدیر برتر فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) 1396
 • تقدیرنامه از سازمان جهاد کشاورزی 1397
 • تقدیرنامه از اتاق اصناف ایران 1397
 • تقدیرنامه از رییس اتاق اصناف شهرستان سبزوار 1397
 • تقدیرنامه دومین جشنواره ایده های برتر کارآفرینی از دانشگاه حکیم سبزواری 1397
 • تقدیرنامه از اصغر برشان،عضو شورای اسلامی استان اصفهان
 • تقدیرنامه از علی اصغر روشن بین،مدیر فرودگاه سبزوار
 • تقدیرنامه از سید رمضان شجاعی کیاسری،قائم مقام وزیر کشور در امور بین الملل و رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور
 • تقدیرنامه ازحبیب رضا ارزانی مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
 • تقدیرنامه از دکتر عباس خلیلی،دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز مبارکه
 • تقدیرنامه از احمد صمدیه لباف،رئیس اتحادیه خرازی و تریکو
 • تقدیرنامه از دکتر شیرین طغیانی،رئیس کمیسیون عمران،معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان
 • تقدیرنامه از دکتر محمود شیخ الاسلامی ،رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان
 • تقدیرنامه از سرهنگ محسن گودرزی،رئیس مرکز علمی و کاربردی سپهبد شهید علی صیاد شیرازی
 • تقدیرنامه ازمحسن مهر علیزاده استاندار سابق اصفهان،سال 1397
 • دریافت لوح سپاس از دانشگاه های اصفهان، صنعتی اصفهان، پیام نور و آزاد اسلامی
 • دریافت لوح و سپاس از معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

سوابق همکاری

 1. سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان
 2. اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان
 3. کانون انجمن های صنفی کارفرمایان استان اصفهان
 4. سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
 5. انجمن صنفی کاریابی بین المللی ایران
 6. کانون کارآفرینی استان اصفهان
 7. مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی
 8. نظام رایانه ای کشور
 9. جهاد دانشگاهی واحد اصفهان
 10. دانشگاه اصفهان
 11. دانشگاه علوم پزشکی قم
 12. برگزاری سمینارهای متعدد با دانشگاه ها و ارگان های دولتی
 13. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
 14. معاونت فرهنگی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان
 15. پژوهشگاه علوم فناوری اطلاعات ایران
 16. موسسه آموزش عالی امین فولاد شهر
 17. مرکز آموزش های تخصصی خانه صنعت و معدن ایران
 18. سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
 19. سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان
 20. دانشگاه آزاد اسلامی
 21. سازمان ملی استاندارد
 22. سازمان پست جمهوری اسلامی ایران
 23. انجمن علمی گیاهان دارویی ایران

 1. اتحادیه صنف دفاتر مشاورین املاک شهرستان اصفهان
 2. دانشگاه پیام نور
 3. مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت
 4. ستاد فرماندهی رسانه ی بر خط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 5. اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران
 6. اتحادیه اصناف استان اصفهان
 7. اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان
 8. پژوهشگاه فناوری اطلاعات ایران
 9. دانشگاه صنعتی اصفهان
 10. سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور


[ بازدید : 45 ] [ امتیاز : 5 ] [ نظر شما :
]

گردشگري چيست؟

سه شنبه 3 اسفند 1400
11:14
بدهکارِ عشق

گردشگري چيست؟

گردشگري در واقع سفري است که فرد از کار و زندگي دور است و در جاي ديگري براي اوقات فراغت، کسب و کار و.. گردشگر نيز فردي است که فعاليت هاي توريستي انجام مي دهد. به عبارت ديگر، مجموعه فرايندهايي که زماني رخ مي دهند که يک توريست چند روز از خانه دور باشد و سفر کند، گردشگري ناميده مي شود.

انواع گردشگري

eee_9ctk.jpg

گردشگري مناطق مختلفي دارد و هر يک از آن ها طرفداران خاصي دارند. از ميان انواع گردشگري مي توان به موارد زير اشاره کرد.

گردشگري فرهنگي

اين نوع گردشگري با هدف بازديد از جاذبه هاي فرهنگي مناطق مختلف است و محبوب تر مردم علاقه مند به جاذبه ها و مناظر فرهنگي است. برنامه هاي گردشگري فرهنگي شامل بازديد از موزه ها، نمايشگاه ها، جشنواره هاي سنتي، رويدادهاي ورزشي و.

گردشگري ورزشي

گردشگري ورزشي طرفداران زيادي دارد و از جمله اهداف و برنامه هاي آن مي توان به تحقق رويدادهاي ورزشي مانند بازي هاي المپيک اشاره کرد.

اکوتوريسم

اين منطقه براي افرادي است که به طبيعتگردي علاقه مند هستند و مسافراني که به گردشگري مي روند در اين گروه هستند.

گردشگري کسب و کار

يکي از قديمي ترين انواع گردشگري گردشگري تجاري است. طرفداران اين نوع گردشگري معمولاً افرادي هستند که مي خواهند در نمايشگاه ها و بازارهاي ويژه اي که در جاي ديگري برگزار مي شوند شرکت کنند و ترجيح مي دهند براي اين منظور تورهاي گردشگري کسب و کار را انتخاب کنند.

شرکت خدمات مسافرتي و جهانگردي شهران گشت به شماره ثبت 590168 با اخذ مجوز رسمي از سازمان هواپيمايي کشوري و سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي وگردشگري يکي از شرکت مسافرتي خصوصي در تهران مي باشد که با همکاري بسيار نزديک با شرکت هواپيمايي معراج شروع به فعاليت کرده است .

فعاليت اين شرکت در زمينه تنظيم برنامه هاي سفر ، اخذ ويزا ، فروش پروازهاي داخلي وخارجي ، فعاليت در حوزه گردشگري ، مجري مستيقم تورهاي داخلي و خارجي ، زميني و هوايي و صدور بيمه نامه مسافرتي مي باشد. اين شرکت با داشتن اطلاعاتي کامل در زمينه تورهاي مسافرتي و داشتن کارکناني کارآزموده ، متعهد و با سابقه، سفري لذت بخش را براي مسافرين خود فراهم مي سازد .

تلفن 02161954 – 09126458739

منبع : شهران گشت معراج


[ بازدید : 51 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

نقش مهم فايروال ها در امنيت شبکه سازماني و اطلاعات شرکتي شما

يکشنبه 1 اسفند 1400
22:40
بدهکارِ عشق

نقش مهم فايروال ها در امنيت شبکه سازماني و اطلاعات شرکتي شما

در اين مقاله به نقش مهم فايروال ها در امنيت و همچنين مزاياي آن خواهيم پرداخت. با پيشروي بيشتر دنياي تجارت به سمت ديجيتالي شدن، تمرکز سازمان هاي آينده نگر بر امنيت سيستم هاي خود در برابر تهديدات، يک ضرورت به شمار مي آيد. يکي از روش هاي رسيدن به اين امنيت که از اوايل دهه 1980 به کار گرفته مي شود، استفاده از فايروال ها مي‌باشد.

ديهي است به مرور زمان و با پيشرفت حملات، روش هايي که سازمان ها به منظور محافظت از تجارت خود در پيش مي گيرند نيز مي بايست تغيير کرده و به روز شوند. قابل ذکراست که Next Generation Firewalls يا همان NGFW ها که در دنياي ديجيتالي امروز، به عنوان جديدترين روش به منظور محافظت از بيزينس ارائه شده، قادر است با ادغام برترين بخش هاي تکنولوژي گذشته با فناوري هاي روز دنيا، عملکردي بهينه در حوزه امنيت ارائه کند.

بيشتر بخوانيد : معرفي فايروال هاي امنيتي فورتي نت مناسب با شرکت و کسب و کار سازماني شما

پنج مورد از برترين مزاياي فايروال (firewall)

آگاهي و شناخت از فايروال ، نخستين گام در راستاي رشد سالم و ايمن کسب و کار و تجارت شما در عصر ديجيتالي محسوب مي شود. حتي اکر بخش کوچکي از تجارت شما بر تکنولوژي و شبکه متکي باشد، باز هم رعايت ، يک امر مهم به حساب مي آيد. در صورت بروز تهديدات، بدافزارها (malware) و هکرهايي که سعي بر دسترسي به داده ها و سيستم هاي شما دارند، اين فايروال است که نقش اولين خط دفاعي را ايفا مي کند. از اين جا مي توان به اهميت فوق العاده آن پي برد.

 • Monitors Network Traffic (نظارت بر ترافيک شبکه)

نظارت بر ترافيک شبکه يکي از مهم ترين مزاياي امنيتي firewallها مي باشد. قابل ذکر است داده هاي ورودي و خروجي از سيستم هاي سازمان، قادر به ايجاد فرصت هايي براي تهديد و به خطر انداختن عملکرد سازمان هامي باشند. حال فايروال ها با قدرت نظارت و پردازش ترافيک شبکه و با کمک قوانين و فيلترهاي از پيش تعيين شده، اقدامات امنيتي را انجام مي دهند. در ضمن شما مي توانيد با کمک يک تيم IT مجرب، سطح محافظت از سيستم هاي خود بر اساس ديتاي ورودي و خروجي از فاايروال را مديريت نماييد.

Stops Virus Attacks (متوقف ساختن حملات ويروسي)

هيچ تهديدي نمي تواند سريع تر و سخت از حملات ويروسي، منجر به بروز مشکل و از کار افتادگي عملکرد ديجيتالي گردد. روزانه صدها هزار تهديد جديد گسترش مي يابد، از اين رو يک سيستم دفاعي به منظور برقراري محافظت از داده ها، بسيار مهم و حياتي مي باشد. يکي از مشهودترين مزاياي فايروال ها، قابليت کنترل و نظارت بر نقاط ورودي سيستم ها جهت جلوگيري از حملات ويروسي مي باشد. هزينه خسارات ناشي از حملات ويروسي بسته به نوع آن ويروس ، معمولا بسيار بالا خواهد بود.

 • Prevents Hacking (جلوگيري از هک شدن)

متاسفانه با پيشرفت روند مشاغل به سمت ديجيتالي شدن، شاهد فعاليت بيشتر مهاجمان و هکرها مي باشيم. از طرفي با افزايش ، فايروال ها اهميت فوق العاده اي پيدا مي کنند، زيرا فايروال ها قادر هستند به بهترين شکل ممکن مانع از دسترسي هاي غيرمجاز به داده ها، ايميل ها، سيستم ها و غيره گردند. حتي مي توان گفت يک فايروال (firewall) مي تواند فعاليت هاي هکرها را به طور کامل مسدود نموده و يا مانع آن ها در انتخاب يک هدف در دسترس تر گردد.

 • Stops Spyware (متوقف ساختن جاسوس افزارها)

در اين دنياي داده محور، بزرگ ترين مزيت مورد نياز، متوقف ساختن جاسوس افزارها (spyware) مي باشد تا امکان دسترسي به سيستم ها را مسدود نمايند. با پيچيده تر شدن و غير قابل نفوذتر شدن سيستم ها، نقاط ورودي براي مجرمان سايبري به منظور دسترسي به داده ها نيز افزايش مي يابد. يکي از رايج ترين روش هايي که افراد غير مجاز به منظور دسترسي به داده ها استفاده مي کنند، به کارگيري spywareها (جاسوس افزار) و malwareها (بدافزارها) مي باشد. به طور کلي اين نرم افزارهاي مخرب با هدف ورود به سيستم سازمان ها، کنترل رايانه ها و همچنين سرقت داده ها طراحي شده اند. لازم به يادآوري است که فايروال ها در مسدود کردن اين نرم افزارهاي مخرب، کمک شاياني مي نمايد.

 • Promotes Privacy (حفظ حريم خصوصي)

يکي از مزاياي اساسي استفاده از فايروال ها، حفظ حريم خصوصي مي باشد. هر سازماني با کمک فايروال قادر به ايمن نگه داشتن داده هاي خود و مشتريان و در نتيجه جلب اعتماد آن ها مي باشد. بديهي است تا زماني که روش هاي بسياري براي جلوگيري از نفوذ در دسترس مي باشد، از دست دادن داده ها يک سهل انگاري بزرگ به شمار مي رود. به علاوه، از سيستم هاي به روز data-protection مي توان به عنوان يک مزيت رقابتي در فروش براي مشتريان استفاده کرد. از اين مزيت بزرگ مي توان در راستاي افزايش داده هاي مهم و حياتي استفاده نمود.

معايب فايروال هاي نسل اوليه

متاسفانه راه حل هاي سنتي داراي محدوديت ها و اشکالاتي بودند. اين امکان وجود دارد که اين ايرادات و اشکالات فايروال هاي سنتي را به خطر بياندازند و همچنين باعث بروز مشکلاتي در منابع امنيت سازماني مي گردند. اگرچه در اکثر مواقع بودن فايروال هاي سنتي بهتر از نبودن آن ها است، ولي بايد مواردي مانند فشار وارده بر تيم IT، سرعت شبکه و بودجه امنيت ديجيتال را نيز محاسبه نمود.

 • Application Awareness Limitations يا محدوديت هاي آگاهي از برنامه ها

يکي از معايب فايروال هاي ابتدايي اين است که قدرت پردازش و بازرسي دقيق را نسبت به NGFW در استفاده از برنامه ها (application)وجود ندارد. لازم به ذکر است NGFW اين امکان را به کاربران مي دهد که برنامه هاي در حال استفاده در شبکه را مشاهده نمايند و همچنين امکان کنترل آن برنامه ها و محدود کردن استفاده از آن ها را نيز فراهم مي کند. اما انعطاف پذيري در کنترل برنامه ها توسط فايروال هاي سنتي امکان پذير نمي باشد.

 • Issues with Network Speed ( مشکلات مربوط به سرعت شبکه)

بسياري از فايروال هاي ابتدايي در بخش داراي محدوديت هاي فراواني هستند که اين امر منجر به افزايش ترافيک و در نهايت پايين آمدن سرعت شبکه و همچنين افزايش هزينه ها خواهد شد. در ضمن براي عملياتي که نياز به مقياس پذيري دارند، Policy ها و پروتکل هاي امنيتي ديگري اضافه مي شود که اين امر را نمي توان ايده آل دانست.

·

 • o Logistical Drawbacks (ايرادات لجستيکي)

بسياري از فايروال هاي سنتي قادر نيستند خود را با بخش هاي در حال تغيير سيستم و عملکردهاي سازماني تطبيق دهند. بنابراين به مديريت و نگهداري گسترده نياز دارند و در تلاش هستند که خود را با فضاي ابري تطبيق دهند.

به علاوه، مديريت قوانين و سياست هاي اجرا شده در يک شبکه اصلي مي تواند خسته کننده باشد و در نتيجه باعث شود به بخش هاي فناوري اطلاعات فشار وارد شود. اين امر باعث به وجود آمدن راه هايي جهت نفوذ و همچنين محدوديت هاي عملکردي مي گردد.

 • Lack of Evolution Capabilities يا عدم توانايي در تکامل

چشم اندازهاي امنيتي همواره با ظهور تهديدات جديد در حال تغيير است. تقريبا غير ممکن است که بتوان بدون ايجاد تغييرات و اعمال محدوديت هاي سنگين بر روي توانايي هاي تيم يا بيزينس، به ايجاد محافظت موثر دست يافت. از طرفي نصب مجدد برنامه هاي محافظتي جديد در هر سيستم، علاوه بر اين که هزينه بالايي دارد، وقت گير است و همچنين با سيستم هاي محافظتي منسوخ و ناقص خود، فرصت هايي را براي آسيب پذيري ايجاد مي کند.


[ بازدید : 508 ] [ امتیاز : 4 ] [ نظر شما :
]

ايمپلنت فوري تجريش

يکشنبه 1 اسفند 1400
17:56
بدهکارِ عشق

ايمپلنت فوري تجريش

ايمپلنت فوري چيست ؟

ايمپلنت فوري در تجريش در يک روز انجام مي شود و نيازي به مراجعات بيشتر و يا منتظر ماندند براي بهبودي و اتمام پروسه جوش خوردن، سپس نصب تاج دندان نيست. درواقع ايمپلنت دندان پين باريکي است که اغلب از جنس تيتانيوم ساخته شده است که داراي زيست سازگاري بالايي با بدن انسان است. ايمپلنت بايد درون استخوان فک در جاي قبلي ريشه دندان از دست رفته و يا محلي که براي کاشت آن تعيين مي شود قرار داده شود. حدود 3 الي 6 ماه زمان نياز است تا ايمپلنت دندان با استخوان فک به خوبي جوش خورده وحکم ريشه دندان را براي فرد ايفا کند.

v1_x901.jpg

زماني که درون استخوان فک کاشته شود حکم ريشه دندان را اجرا کرده و وظيفه نگهداري تاج دندان را بر عهده مي گيرد. ممکن است اين جوش خوردن ايمپلنت دندان با استخوان فک 3 ماه الي 6 ماه به طول انجامد تا تاج مصنوعي دندان بر روي آن نصب شود. اين روند براي ايمپلنت سنتي يا معمولي به کار مي رود. اما ايمپلنت فوري بر خلاف تصور عموم مردم که 3 الي 6 ماه زمان نياز است تا بتوانند تاج مصنوعي دندان را نصب کنند، همان لحظه که کاشت ايمپلنت انجام مي شود اقدام به نصب تاج مصنوعي دندان مي نمايذ. اين نوع ايمپلنت معمولا براي افرادي مناسب است که نمي خواهند حتي يک روز هم زيبايي دندان خود را از دست بدهند.

البته مهم ترين چيزي که وجود دارد اين است که فرد نيازي به درمان و جراحي هاي پيش تکميلي نداشته باشد. زيرا براي نصب ايمپلنت فوري بايد طول و عرض استخوان مناسب باشد، تراکم و کيفيت استخوان فک مناسب باشد تا بتوان در روز جراحي و کاشت ايمپلنت پروتز مصنوعي موقت براي فرد استفاده نمود. البته به اين نکته دقت داشته باشيد که پروتز مصنوعي که بلافاصله بر روي ايمپلنت قرار داده مي شود موقت است و پروتز دائم زماني بر روي ايمپلنت نصب مي شود که به صورت کامل ايمپلنت با استخوان فک جوش خورده باشد. به دليل استفاده از دو نوع پروتز طبيعي است که قيمت ايمپلنت فوري نسبت به قيمت ايمپلنت معمولي متفاوت و بالاتر باشد. براي کسب اطلاعات بيشتر درباره قيمت ايمپلنت مي توانيد به لينک زير مراجعه کنيد.

قيمت ايمپلنت در شمال تهران

معمولا پروتز موقت را از جنس فلز يا پرسلن نمي سازند و از موادي سبک و پلاستيکي آن را مي سازند تا به پايه ايمپلنت درون استخوان فک فشار زيادي وارد نکند. در صورتي که فشار زيادي به ايمپلنت هنوز جوش نخورده وارد شود ممکن است دچار لقي يا شکست شود و اين مورد باعث عدم موفقيت در کاشت شده کاشت ايمپلنت با شکست روبرو مي شود. و البته تاج موقت از تاج اصلي دنداني که در نهايت بايد بر رويايمپلنت کاشت شده نصب شود کوتاهتر است.

فيلم ايمپلنت دندان

براي نصب تاج مصنوعي دندان در ايمپلنت فوري نيز بايد 3 الي 6 ماه زمان بگذرد تا جوش خوردن ايمپلنت به خوبي انجام شود. در صورتي که بخواهيد از ايمپلنت فوري استفاده نمائيد گير اوليه استخوان فک بايد بين 60 الي 70 نيوتن باشد و اين در حالي است که گير استخواني معمولا بين 25 الي 30 نيوتن است. در صورتي که تراکم استخواني کافي نباشد حتي نمي تواند اين 60 نيوتن فشار را به آن افزود و به همين علت ديگر نمي توان گزينه مناسبي براي ايمپلنت فوري بود.

آشنايي با ايمپلنت فوري

ايمپلنت فوري که در فارسي ترجمه مي شود دو اصطلاح متفاوت در انگليسي دارد.

 • ايمپلنت فوري يا fresh socket يا immediate insertion به کاش ايمپلنتي گفته مي شود که دقيقا همزمان با دندان کشيدن نصب مي شود. يعني ديگر نيازي به سوراخ کردن استنخوان فک نبوده و ايمپلنت درون محلي که براي ريشه دندان بوده است قرار مي گيرد.
 • اصطلاح ديگري وجود دارد که با نام immediate loading شناخته مي شود و درواقع ايمپلنت فوري را معني مي کند. اين اصطلاح بدين منظور استفاده مي شود که پروتز يا تاج دندان مصنوعي بلافاصله بعد از کاشت دندان بر روي ايمپلنت قرار داده مي شود. البته همانطور که گفتيم اين پروتز موقتي است و بعد از جوش خوردن ايمپلنت دندان با استخوان فک بايد پروتز دائم بر روي ايمپلنت قرار داده شود. که از جنس سراميک با بازتاب نور بسيار بالا است تا شباهت دندان طبيعي را تامين کند.

ايمپلنت فوري دندان داراي دو حالت است. حالت fresh socket که در اين صورت کشيدن دندان و کاشت ايمپلنت و نصب پروتز در يک جلسه انجام مي شود. هنگام استفاده از اين روش از پودر استخوان و ممبران براي پر کردن فضايي که بين دندان کشيده خالي است استفاده مي شود. با استفاده از اين مواد ايمپلنت را در جاي خود ثابت نگه ميدارند. البته که استفاده از اين روش براي همه افراد امکان پذير نيست و بايد متخصص تشخيص دهد شما کانديد مناسبي هستيد يا خير؟

ايمپلنت فوري و طول عمر آن

دوام و طول عمر ايمپلنت دندان کاملا به نوع نگهداري و مراقبت شما از دندان بستگي دارد. ايمپلنت مانند دندان معمولي است و نياز به مراقبت دارد تا بتواند مدت زمان بيشتري براي شما بهره وري داشته باشد. معمولا اگر از آن به خوبي مراقبت کنيد حدود 20 سال براي شما عمر مي کندو گاهي تا پايان عمر مي تواند براي بيمار بهره وري داشته باشد. اگر مي خواهيد درباره کاهش درد ايمپلنت بدانيد مي توانيد به لينک زير مراجعه کنيد.

براي کاهش درد ايمپلنت چه بايد کرد؟

البته اينکه در رابطه با ايمپلنت دندان بيان مي کنيم تنها در رابطه با خود ايمپلنت درون استخوان فک است. و ممکن است گاهي پس از گذشت 15 الي 20 سال نياز به تعويض تاج مصنوعي دارد.

مزيت هاي ايمپلنت فوري

ايمپلنت فوري تجريش مانند ايمپلنت فوري در نقاط ديگر ايران مي تواند از مزيت هاي بسيار خوبي بهره ببرد. اين مزيت ها عبارتند از:

 • دريافت نتيجه دل خواه با سرعت و کيفيت بالا
 • بازگشت خطوط طبيعي و کانتور صورت
 • کمتر شدن ميزان لغزش به دليل جوش خوردن مناسب ايمپلنت با استخوان فک
 • کمتر شدن و از بين رفتن حساسيت دندان ها نسبت به سرما و گرما
 • کمتر شدن اختلالات فيزيکي در استخوان فک و بافت اطراف ان
 • کمتر شدن چين و چروک هاي صورت که به دليل از دست دادن بافت استخواني به وجود مي آيند.
 • مدت زمان بهبودي بسيار کوتاه


برچسب ها: ایمپلنت , فوری , تجریش ,
[ بازدید : 49 ] [ امتیاز : 5 ] [ نظر شما :
]

قابليت AWB در دوربين مدار بسته

جمعه 29 بهمن 1400
10:21
بدهکارِ عشق

قابليت AWB در دوربين مدار بسته

کيفيت رنگ ها و درجه تفکيک پذيري آنها در تصاوير از اهميت ويژه اي برخوردار است و به توانايي دوربين در آناليز نور دريافتي از محيط بستگي دارد. به همين منظور براي ارتقا کيفيت تصاوير در منابع نوري مختلف از قابليت AWB استفاده مي شود. با وجود اين فناوري دوربين قادر است که در حضور منابع نوري مختلف به خوبي بالانس رنگ سفيد را تنظيم نموده و تصوير را از وجود رنگ هاي غير طبيعي و ناموزون پاک کند. قابليت AWB در دوربين مدار بسته يا Automatic White Balance به معني تنظيم اتوماتيک نور سفيد است. وجود قابليت AWB منجر به تفکيک پذيري صحيح نور سفيد و در نتيجه بوجود آمدن رنگ هاي واضح و واقعي در تصاوير مي گردد. قابليت AWB يا تعادل اتوماتيک رنگ سفيد در اکثر دوربين هاي مدار بسته من جمله هايک ويژن وجود دارد و به وسيله آن دوربين، نور موجود در تصوير را پردازش و بهترين تعادل رنگ سفيد را محاسبه کرده و نمايش مي دهد.

کاربرد قابليت AWB

چشم انسان داراي قابليت هاي گسترده اي است. هنگامي که در معرض منابع نوري مختلفي قرار داريد چشم شما مي تواند به خوبي با محيط تطابق پيدا کرده و نور سفيد را به خوبي تجزيه کند و در نتيجه رنگ هايي واقعي و طبيعي را نمايش دهد. اما طبيعتا اين قابليت در دوربين هاي مداربسته وجود ندارد و اين دستگاه ها اغلب در تشخيص و تجزيه رنگ سفيد دچار مشکلاتي مي شوند. به خصوص اگر تصوير با يک رنگ غالب احاطه شده باشد و يا اينکه هيچ نور سفيدي با منبع طبيعي در محيط وجود نداشته باشد. نتيجه آن بدست آمدن تصاويري با کيفيت کم در ارائه رنگ هاي طبيعي است همچنين گاهي به دليل اين کاستي باعث به وجود آمدن رنگ هاي ديگر مانند سبز، نارنجي و آبي در زمينه تصوير مي گردد. اما با وجود قابليت AWB اين مشکل رفع مي گردد.

تفاوت ATW و AWB

قابليت جديدتري با نام (ATW (Auto Tracking White Balance در دوربين هاي مدار بسته ابداع شده است. الگوريتم تعريف شده در اين فناوري بر پايه يک الگوي مرجع جهت دستيابي به تعادل رنگ ثابت است. در اين حالت حتي اگر هيچ منبع نور سفيدي وجود نداشته باشد دوربين قادر به تنظيم و نمايش صحيح رنگ ها است. دوربين هايي با اين قابليت مي توانند حتي در شرايط نوري نامساعد طرحي يکنواخت از رنگ ها در تصوير ارائه دهند.

https://tiamcctv.com/calculate-ups-for-cctv/

https://tiamcctv.com/product/dvr-208u-f1/

https://tiamcctv.com/product/td-3532b8-a2-2/

https://tiamcctv.com/product/td-7524as1d-ir1/


برچسب ها: قابلیت , AWB , در , دوربین , مدار , بسته , ,
[ بازدید : 40 ] [ امتیاز : 4 ] [ نظر شما :
]

Dual Stream چيست؟

چهارشنبه 15 دی 1400
0:53
بدهکارِ عشق


Dual Stream چيست؟

مفهوم Dual Stream در دوربين مداربسته، يکي از مفاهيم مهم و معمولا ناديده گرفته در سيستم هاي مداربسته است. در اين مطلب بيشتر با مفهوم عمومي Streaming و سيستم هاي dual stream آشنا مي شويد.

Dual Stream در دوربين مداربسته يعني چه؟

Stream در لغت به معناي جريان آب يا رودخانه است. از آنجايي که ويدئو از وجود يک جريان مسلسل از تصاوير به وجود مي آيد از اين اصطلاح در رابطه با جريان تصوير استفاده مي شود. Dual Stream به معناي استفاده از دو مسير متفاوت از تصوير است که هر يک داراي خصوصيات مختص خود هستند.

زماني که تصوير در دستگاه DVR يا دوربين تحت شبکه توليد مي شود بايد در تجهيزات متفاوتي مورد استفاده قرار گيرد. ممکن است شما بخواهيد تصوير را ضبط کنيد يا به صورت کلاينت در محل هاي مختلف ببينيد. مشکل زماني به وجود مي آيد که تعداد زيادي از کلاينت ها ميخواهند به دوربين يا دستگاه ضبط کننده وصل شده و تصاوير مختلفي را در کامپيوتر يا تلفن همراه ببينند. در صورتي که دستگاه بخواهد چند تصوير يا Stream را با بالاترين کيفيت براي تمام کلاينت ها بفرستد بايد قدرت پردازش بسيار بالايي داشته باشد که هزينه دستگاه را بالا برده و توليد آن را غير اقتصادي مي کند.

راه حل در توليد دو Stream متفاوت تصوير است. يکي براي پخش زنده که با بالاترين روزولشن و کيفيت توليد مي شود و ديگري براي پخش کلاينت که با کيفيت و حجم پايين تري توليد مي شود. به Stream پخش زنده معمولا Main Stream و به Stream پخش کلاينت ها Sub Stream مي گويند.

Sub Stream در کجا استفاده مي شود؟

هر زمان که شما سعي کنيد از طريق يک وسيله ديگر به جز دستگاه ضبط کننده به تصاوير دوربين ها وصل شويد در واقع تصاوير را به صورت Sub Stream مشاهده مي کنيد. اين موضوع شامل ديدن تصوير بر روي موبايل از طريق اينترنت، ديدن تصوير از طريق يک کامپيوتر متصل شده به دستگاه اصلي و … مي شود. پس توجه داشته باشيد که کيفيت تصوير در انتقال تصوير يا با کيفيت تصوير اصلي دستگاه متفاوت است و معمولا کيفيت پايين تري دارد. البته توجه داشته باشيد که روزولشن و نرخ فريم به صورت جداگانه براي Substream قابل تنظيم است.

اگر نياز به کيفيت بالا در کلاينت ها داشتيم چه کنيم؟

تجهيزاتي مناسب اين کار طراحي شده اند که کيفيت بالاتري را براي substream ايجاد مي کنند و يا يک استريم اضافه کيفيت بالا ديگر به جز Main Stream براي کاربري هاي تخصصي ايجاد مي کنند (تجهيزات Triple Stream )، البته به علت کم بودن اطلاعات طراحان سيستم هاي مداربسته يا وارد کنندگان، معمولا اين تجهيزات به سختي در ايران قابل دسترسي هستند و بيشتر تجهيزات با خصوصيات قبلا گفته شده در دسترس هستند.

زماني که تصوير در دستگاه DVR يا دوربين تحت شبکه توليد مي شود بايد در تجهيزات متفاوتي مورد استفاده قرار گيرد. ممکن است شما بخواهيد تصوير را ضبط کنيد يا به صورت کلاينت در محل هاي مختلف ببينيد. مشکل زماني به وجود مي آيد که تعداد زيادي از کلاينت ها ميخواهند به دوربين يا دستگاه ضبط کننده وصل شده و تصاوير مختلفي را در کامپيوتر يا تلفن همراه ببينند. در صورتي که دستگاه بخواهد چند تصوير يا Stream را با بالاترين کيفيت براي تمام کلاينت ها بفرستد بايد قدرت پردازش بسيار بالايي داشته باشد که هزينه دستگاه را بالا برده و توليد آن را غير اقتصادي مي کند.

راه حل در توليد دو Stream متفاوت تصوير است. يکي براي پخش زنده که با بالاترين روزولشن و کيفيت توليد مي شود و ديگري براي پخش کلاينت که با کيفيت و حجم پايين تري توليد مي شود. به Stream پخش زنده معمولا Main Stream و به Stream پخش کلاينت ها Sub Stream مي گويند.

قيمت نصب دوربين مداربسته دوربين هايک ويژن

Sub Stream در کجا استفاده مي شود؟

هر زمان که شما سعي کنيد از طريق يک وسيله ديگر به جز دستگاه ضبط کننده به تصاوير دوربين ها وصل شويد در واقع تصاوير را به صورت Sub Stream مشاهده مي کنيد. اين موضوع شامل ديدن تصوير بر روي موبايل از طريق اينترنت، ديدن تصوير از طريق يک کامپيوتر متصل شده به دستگاه اصلي و … مي شود. پس توجه داشته باشيد که کيفيت تصوير در انتقال تصوير يا با کيفيت تصوير اصلي دستگاه متفاوت است و معمولا کيفيت پايين تري دارد. البته توجه داشته باشيد که روزولشن و نرخ فريم به صورت جداگانه براي Substream قابل تنظيم است.

اگر نياز به کيفيت بالا در کلاينت ها داشتيم چه کنيم؟

تجهيزاتي مناسب اين کار طراحي شده اند که کيفيت بالاتري را براي substream ايجاد مي کنند و يا يک استريم اضافه کيفيت بالا ديگر به جز Main Stream براي کاربري هاي تخصصي ايجاد مي کنند (e Stream تجهيزات Tripl)، البته به علت کم بودن اطلاعات طراحان سيستم هاي مداربسته يا وارد کنندگان، معمولا اين تجهيزات به سختي در ايران قابل دسترسي هستند و بيشتر تجهيزات با خصوصيات قبلا گفته شده در دسترس هستند.


[ بازدید : 43 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

فروش محصولات گلخانه ای

چهارشنبه 24 آذر 1400
11:09
بدهکارِ عشق


فروش محصولات گلخانه ای

امروز می‌خواهیم درمورد محصولات و خدمات پارس صنعت برای شما توضیح دهیم:

خدمات اصلی پارس صنعت فروش محصولات و تجهیزات هیدروپونیک است که به‌جرئت می‌توان گفت جزء بهترین فروشندگان این حوزه از نظر کیفیت و تنوع محصولات می‌باشند.

پارس صنعت با جمع‌آوری تمام محصولات ایجاد یک گلخانه برای شما کار را برایتان تا حدود زیادی آسان کرده است. به‌طوری‌که اگر جویای کار و کسب درآمد برای خود هستید و یا دامدار هستید و نگران تأمین علوفه سبز و تازه در زمستان، پیشنهاد ما به شما پارس صنعت است.

b1_1309.png

چگونه از مشاوره کشت علوفه هیدروپونیک استفاده کنیم؟

برای شروع کشت علوفه هیدروپونیک شما نیازمند هزینه زیادی نیستید، در واقع با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت می‌توانید از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان این مجموعه بسپارید.

در پکیج صفر تا صد کشت علوفه هیدروپونیک پارس صنعت شما از خدماتی چون مشاوره تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب و همچنین پشتیبانی دائمی می‌توانید برخوردار شوید.

چرا آموزش کشت علوفه هیدروپونیک مهم است؟

یکی از نیازهای اساسی برای حیات انسان‌ها و حیوانات آب است. در سال‌های اخیر کمبود آب و خشکسالی باعث ازبین‌رفتن زمین‌ها و مراتع زیادی شده است که به دنبال آن کمبود تغذیه دام و طیور را به همراه داشته است.

کشاورزی هیدروپونیک یک روش عالی و جایگزین برای کشاورزی سنتی است و با این روش کشت می‌توان علوفه موردنیاز دام و طیور را تهیه کرد ...

اگر شما نیز علاقه‌مند به کشت علوفه هیدروپونیک هستید، می‌توانید با آموزش کشت علوفه هیدروپونیک جزء تولیدکنندگان این محصول باشید.

با خرید لوازم تولید علوفه هیدروپونیک، راهی صنعت هیدروپونیک شوید!

تجهیز کردن گلخانه و یا کانکس کشت علوفه هیدروپونیک، شاید ساده به نظر برسد اما راه‌اندازی این بستر، به طور حتم باید با نظر کارشناسان این صنعت باشد. زیرا هرگونه اشتباه کوچکی ممکن است منجر به آسیب‌دیدگی علوفه و در نتیجه عدم استفاده از محصول نهایی می‌شود.

کارشناسان پارس صنعت آماده ارائه انواع خدمات نظیر فروش ادوات و تجهیزات موردنیاز راه‌اندازی گلخانه علوفه هیدروپونیک می‌باشند.

نمونه‌ای از محصولات پارس صنعت برای کشت علوفه هیدروپونیک:

 • لوله‌های آبیاری قطره‌ای
 • فن و سیستم تهویه
 • سینی کشت علوفه هیدروپونیک
 • مه پاش

سازه استاندارد علوفه هیدروپونیک پارس صنعت چیست؟

تیم طراحی پارس صنعت با طراحی سازه استاندارد علوفه هیدروپونیک که به‌صورت پیش‌ساخته و به همراه کاتالوگ نصب، کشت علوفه هیدروپونیک را برای تولیدکنندگان آسان کرده است. این سازه از میله‌ها و پیچ‌هایی تشکیل شده است که به‌راحتی قابلیت حمل دارد.

پارس صنعت در تمام راه در کنار شما می‌ماند.

در سالهای اخیر باتوجه‌به گرایش افراد به مصرف محصولات پلاستیکی، پارس صنعت تنها به تولید محصولات علوفه هیدروپونیک بسنده نکرده است و در تولید گرانول که ماده اولیه محصولات پلاستیکی است نیز پیشتاز این صنعت بوده است.

گرانول چیست و چه کاربردی دارد؟

گرانول شکلی از پلیمر است که به‌صورت دانه‌دانه است. گرانول‌ها به‌صورت دانه‌های رنگی و در

اندازه‌های کوچک هستند. از گرانول برای تولید محصولات و لوازم مختلف در صنعت پلاستیک‌سازی استفاده می‌شود.

خلاصه ای از کاربردهای گرانول در صنایع مختلف به شرح زیر می‌باشد:

 1. ماشین سازی (لوازم خودرو، لاستیک)
 2. چهارچوب در
 3. نرده
 4. سقف کاذب
 5. کف‌پوش‌ها
 6. لوازم خانگی
 7. تجهیزات پزشکی
 8. صنعت برق

چگونه از گرانول درآمد بالا کسب کنیم؟

امروزه عواملی مانند بالابردن کیفیت زندگی انسان‌ها، توجه به بهبود وضعیت معیشتی افراد، حفظ محیط‌زیست، تولید لوازم پرمصرف و کم‌هزینه و … چندین عامل مهم برای ایجاد کسب‌وکار در صنعت پلاستیک می‌باشد.

تقریباً اگر به اطرافمان نگاه کنیم کمتر وسیله‌ای را می‌توان یافت که حداقل قطعه پلاستیکی در آن به کار نرفته باشد.

کسب درآمد از گرانول برای تولید محصولات پلاستیکی یکی از روش‌های درآمدزایی می‌باشد که در ابتدا با خرید گرانول و قالب تزریق پلاستیک می توان در مدت زمان کمی سود زیادی را بدست آورد.

طراحی قالب تزریق پلاستیک اولین گام تولید محصولات پلاستیکی:

مرحله طراحی قالب تزریق پلاستیک مهم‌ترین مرحله از ساخت محصولات پلاستیکی است، زیرا اولین ایده مشتریان به مرحله تصویر می‌رسد.

سفارش طراحی قالب تزریق پلاستیک باید به‌گونه‌ای باشد تا بتوان آن قالب‌ها را درست طراحی کرد و همچنین آن لوازم کاربردی و قابل‌استفاده باشند.

واحد طراحی قالب پلاستیک پارس صنعت در حال حاضر بدون هیچ‌گونه محدودیت فنی و نرم‌افزاری، امکان طراحی تمامی قطعات پلاستیک و غیر پلاستیکی مانند فیکسچر جوشکاری و دایکاست را دارا می‌باشد.

طراحی فیکسچر جوشکاری چیست؟

تولید محصولات و لوازم مختلف معمولا از طریق استفاده از نیروی کار ، ماشین آلات ، ابزارها و فرآوری خاصی انجام می‌گردد.

بخش تولید "محصولات غیر پلاستیکی" با طراحی صنعتی ارتباط تنگاتنگی دارد.

“فیکسچر” یکی ازابزار های تولید در جهان صنعت است و همچنین یکی از پرکاربردترین فیکسچرهای موجود در بازار صنایع یعنی فیکسچر جوشکاری است . شرکت پارس صنعت با طراحی فیکسچر جوشکاری گامی بزرگ در صنعت جوشکاری برداشته است.

و در آخر فراموش نکنید:

پارس صنعت جایی برای رشد و شکوفایی شما در عرصه تولید محصولات کشت هیدروپونیک و همچنین محصولات پلاستیکی و صنعتی می باشد.

کارشناسان ما باتکیه‌بر تجربیات قبلی و دانش روز دنیا تمامی نیازهای شما را برآورده خواهند کرد.

parsanat.com


[ بازدید : 56 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بدهکارِ عشق است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار تعمیرات تخصصی آیفون درمان قطعی خروپف اسپیس فریم اجاره اسپیس خرید آنتی ویروس گلچین کلاه کاسکت تجهیزات نمازخانه مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]